^ На Главную

 

Тримайте під контролем не тільки рівень цукру в крові, але й гостроту зору!

Дуже часто люди з високим рівнем цукру в крові кажуть, що не відчувають ніяких ознак при підвищенні рівня цукру в крові. Але організм відчуває, і обов’язково реагує на такі зміни. Зокрема, дуже чутливо на відсутність контролю рівня цукру в крові, реагують очі. Багато з Вас, мабуть, чули про таке ускладнення цукрового діабету, як діабетична ретинопатія. Але чи знаєте Ви, що дуже часто люди, які навіть не підозрюють, що в них діабет, спершу звертаються до офтальмолога з проблемами зору, і буває, що саме офтальмолог першим виявляє цукровий діабет і направляє хворого до ендокринолога. Проблеми з зором також з’являються в тому випадку, коли діабет не лікується або неефективно лікується протягом деякого часу. Високий рівень цукру в крові постійно пошкоджує судини сітківки і, якщо його не знижувати застосовуючи необхідні ліки, спостерігається поступове зниження гостроти зору, яке може призвести до сліпоти.

1. Для своєчасного встановлення діагнозу цукрового діабету і попередження розвитку ускладнень з боку зору, необхідно перевіряти рівень цукру в крові всім людям в віці старше 45 років 1 раз на 3 роки.
При наявності ожиріння, спадкової обтяженості по цукровому діабету, гіпертонії, гіперліпідемії, діабету вагітних або народженні дитини з вагою понад 4,5 років (для жінок) перевіряти рівень глюкози в крові необхідно 1 раз на рік незалежно від віку.

2. Якщо у Вас виявлено цукровий діабет, будьте уважні до свого стану, слідкуйте щоб рівень цукру в крові не був вищим за рекомендований лікарем, не змінюйте самостійно схему лікування (порадили знайомі чи в аптеці т.п.), а завжди звертайтесь по рекомендації до спеціаліста. Якщо Ви бачите, що призначене лікування Вам не допомагає досягати рекомендованого рівня цукру, зверніться до лікаря для перегляду лікування. Для досягнення успіху в лікуванні , компенсації діабету і попередження розвитку ускладнень цукрового діабету, схему лікування необхідно перевіряти кожні 3 місяці.
Важливо вчасно посилювати лікування чи переходити на інсулін, коли власних резервів підшлункової залози вже не вистачає. Бо ускладнення не чекають і, як правило, вони вже незворотні.

3. Хто як не Ви, повинні бути зацікавлені у своєму здоров’ї? Ніколи не шукайте винних, в тому що у Вас з’явилось захворювання. Намагайтесь організувати своє життя так, щоб саме Ви контролювали захворювання, а не воно Вас, тоді Ви будете добре себе почували і гарно виглядали. Так, це вимагає щоденної праці над собою, але інакше не може бути. Навіть люди з інвалідністю, що пересуваються на візках, знаходять мотивацію, щоб приймати участь в параолімпійських іграх, здобувати медалі та насолоджуватися життям!
Ви тільки подумайте, скільки можна втратити із-за порушення зору. Кожен день, година, хвилина в щоденному житті пов’язані із зором: керування автомобілем, готування їжі, прибирання, робота в саду, заповнення документів, робота за комп’ютером, робота в офісі, робота на виробництві, вишивання, в’язання, навіть догляд за дітьми і багато інших щоденних справ, на які ми навіть не звертаємо уваги.
Більшість проблем з зором на ранніх етапах можна попередити. Додайте до свого щорічного списку необхідних профілактичних оглядів «обстеження у офтальмолога».

В Україні згідно статистичних даних за 2015 рік нараховується 1,2 мільйона людей з діабетом і ще приблизно половина не знають про те, що мають цукровий діабет.

Діабет є однією з головних причин сліпоти, майже 12% серед усіх випадків сліпоти у людей працездатного віку пов’язані з діабетом. Серед пацієнтів старше 65 років, діабет є третьою за частотою причиною втрати зору, поступаючись лише віковим змінам (макулярна дистрофія) та глаукомі...

ист.: facebook.com/groups/786468951499777/