^ На Главную
Шаблоны Joomla 3 здесь: http://www.joomla3x.ru/joomla3-templates.html

Застосування на практиці нових методик оперування, надскладні операції за допомогою сучасних медичних інструментів, лекційні зустрічі з медиками криворізьких лікарень, численні консультації городян... Кожного разу візит до нашого міста доктора медицини травматолога-ортопеда з багаторічним успішним стажем роботи Євгена Кляйна (Німеччина) викликає велику зацікавленість серед його фахових криворізьких колег та пересічних городян.

Та й це не дивно, адже з лікарями він залюбки ділиться своїми передовими теоретичними знаннями та практичними навичками філігранного оперування, а криворізьким пацієнтам дає дієві рекомендації щодо покращення стану здоров'я. І що доволі важливо в сучасних українських реаліях-абсолютно безкоштовно.

Так було і цього разу - доктор Євген Кляйн оперував та консультував на базі Криворізької міської лікарні №10.

Взагалі між цим медичним закладом та клінікою міста Гютерсло (Німеччина), в котрій, власне, і працює доктор Євген Кляйн, вже склалися тривалі партнерські відносини. Вісім років тому першопрохідцем став лікар травматолог-ортопед тоді ще відомчої залізничної (а нині - міської лікарні №10) Дмитро Щербаков. Він неодноразово їздив на навчання до доктора Євгена Кляйна у Німеччину і попри роки - так само з цікавістю переймає його досвід, дослухається до завжди слушних порад - під час кожного криворізького візиту Євгена Кляйна. Адже отримані знання з європейських методик оперування він потім застосовує під час проведення операцій у «рідній» лікарні №10.

«Медицина, особливо протезування, постійно розвивається: впроваджуються нові методики, виготовляються протези різних конструкцій та матеріалів. Тому для мене, як людини, чиє життя тісно пов'язано з медициною, так важливо постійно навчатися, отримувати все нові и нові знання. Візит до нашого міста доктора Євгена Кляйна це завжди новий досвід та реальний шанс для криворізьких медиків, не виїжджаючи з міста, отримати теоретичні знання та практичні навички оперування за сучасними методиками. Наприклад, під час нещодавнього візиту Євген Кляйн продемонстрував дві нові методики з пластики передньої хрестоподібної зв'язки; під його керівництвом провели операції з двох рецидивів - у криворіжця та мешканця Запоріжжя; оперували жінку з важкою деформацією стопи - виконали корегуюче хірургічне втручання середнього відділу стопи; встановили чотири ендопротези тазостегнових суглобів. Окрім цього, ще раз попрактикувалися в методиці встановлення гама - цвяха при переламах верхньої частини стегна. Це великий досвід для оперуючих лікарів-травматологів», - ділиться своїми враженнями від роботи з німецьким колегою Євген Щербаков.

Попри такий насичений графік візиту, доктор медицини Євген Кляйн знайшов час для проведення численних консультацій городян. «Людей було дуже багато, черга по 50-60 чоловік. Зрозуміло, всі приходили з різними питаннями та проблемами. Та я для себе зробив висновок, що в більшості випадків людей просто потрібно було уважно вислухати. А ще, якби прикро це не звучало, та на відміну від німецьких пацієнтів криворізькі мали запущені стадії хвороби. Звичайно, що я не говорю за всіх українських пацієнтів, а тільки за тих, котрих оглянув особисто. Люди скаржаться на нестачу коштів, потрібних для лікування. Так, лікування вимагає певних коштів. Та це тільки одна сторона медалі. Адже здоров'я здебільшого це результат способу життя кожного.

Якщо ви зловживаєте алкоголем та палінням, нехтуєте виконанням елементарних фізичних вправ, то, ймовірніше за все матиме цілий «букет» усіляких хвороб. А хіба звички здорового способу життя коштують так дорого? Зовсім, ні. Почніть з вранішньої пробіжки, гімнастики, відмовтесь від оковитою та цигарок. Здоров'я - це скарб, котрий варто берегти. Знаєте, що мене ще вразило? Коли я розповідав криворізьким пацієнтам про гімнастику та фізичні навантаження, то часто чув таку відповідь - «На заводі та на городі так навкалуєшся, що тільки-но й мрієш про улюблений диван». Люди не розуміють різницю між фізично важкою працею та гімнастикою, котра має на організм загально оздоровчий ефект та є основою гарного фізичного, емоційного здоров'я», - говорить докор медицини Євген Кляйн.

Тож, городяни, за порадою німецького лікаря негайно вставайте з дивану та починайте вести здоровий спосіб життя. Адже, як каже народна мудрість - «В здоровому тілі - здоровий дух!».

Світлана Нікітіна.